En kostelig gjennomgang av danske Frank Lansner av varmistenes ulike desperate forsøk på bortforklaring av den økende havisen i Antarktis som jo - kan det i hvert fall for de fleste normale, vettuge mennesker se ut som - strider totalt med deres innbitte forsikringer om at havet rundt det kalde kontinentet bare blir varmere og varmere (grunnen til at innlandsisen
innenfor bremmen av havis ifølge dem smelter som bare det, tross alt):
http://wattsupwiththat.com/2014/07/02/another-antarctic-sea-ice-record-set-but-excuses-abound/Han gjør et par feil underveis (bl.a. TAO-målingene), Lansner, men i det store og hele gruser gjennomgangen hans ganske ettertrykkelig varmistenes lett luftige påstander (mer ferskvann i overflaten fra økt regn/snø og/eller den berømmelige smeltingen av innlandsisen; ozonhull; sterkere vinder ut fra kontinentet). De prøver seg på ALT, unntatt det som ligger helt i dagen, og som jo dataene faktisk viser: Havet rundt Antarktis blir stadig kaldere. Nettopp dette har jo blitt påpekt her på forumet (samt på bl.a. vgd) til det kjedsommelige i flere år alt.
Havet har faktisk blitt saltere, ikke ferskere, ifølge dataene Lansner legger fram. Ozonhullet har ikke vokst på mer enn 20 år, faktisk har det blitt mindre de siste 5, akkurat som havisen skjøt fart for alvor, det er ikke framvist noen målinger av vinder ut fra kontinentet, verken av Lansner eller varmistene, så om de er blitt sterkere eller ikke er i det blå. Men som Lansner påpeker er det det synkende ozoninnholdet (altså, det økende ozonhullet) som først og fremst skal forårsake de styrkede vindene, og dette har vi som sagt ikke sett noe til de siste 20-22 år, snarere tvert imot de siste 5.
De eneste dataene som stemmer fint overens med økende havis rundt Antarktis er rett og slett ... temperaturen i havoverflata. Den synker. Det vil si, de faktiske målingene fra den virkelige verden viser dette med all tydelighet og har gjort det i mange år. Men varmistene bryr seg jo ikke om reelle, målte data. De benytter seg selvsagt kun av
modellerte data. Og i varmistenes egen boble-modellverden, se der stiger temperaturene som aldri før, knallrødt! Så da må jo den økte havisen skyldes alle disse andre tingene de foreslår. Selv om dataene fra den virkelige verden selv her gjør alt annet enn å støtte dem.
Må være slitsomt etter hvert å være varme-apologet ...